Sprawdź nasz nowy system rabatowania! Dowiedz się więcej

Zestawy wózków jezdnychZdecydowałeś się sam montować bramę przesuwną na swojej posesji? Nie jest to zadanie trudne ani skomplikowane. Będziesz jednak potrzebować oprócz skrzydła bramy także elementów, które zapewniają bramie mobilność. Przede wszystkim wyposaż ją w wózki jezdne i gniazda.

W kompletowaniu niezbędnych elementów możesz skorzystać z porady specjalisty lub wybrać zestawy wózków jezdnych. Są to w pełni kompletne zestawy zawierające wszystkie niezbędne wózki i elementy mocujące. Dzięki nim za jednym razem kupujesz wszystkie potrzebne wózki dopasowane do rozmiaru konkretnej bramy przesuwnej. Oszczędzasz w ten sposób sporo czasu, który musiałbyś poświęcić na dobór poszczególnych elementów.

W tej kategorii znajdziesz zestawy wózków jezdnych do bram przesuwnych. Przed wyborem koniecznie zapoznaj się z ich składem, a także rozmiarem poszczególnych części.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jakie elementy gwarantują płynną pracę bramy przesuwnej?

Niezależnie od tego, czy planujesz swoją bramę przesuwną wyposażyć w automatykę, czy obsługiwać ją ręcznie, będziesz potrzebować elementów, które zapewnią jej mobilność. Należą do nich wózki, które umożliwiają otwieranie i zamykanie bramy.

Będziesz potrzebował nie tylko wózków jezdnych, ale także wózka prowadzącego i najazdowego, który montuje się na froncie skrzydła bramy. Jego głównym zadaniem jest odciążenie wózków jezdnych w momencie, gdy brama jest zamknięta. Wszystkie te rodzaje wózków znajdziesz w praktycznych zestawach dostępnych w tej kategorii naszego sklepu.

W zestawach tych oprócz wózków znajduje się także gniazdo wózka najazdowego, które montuje się przy słupku. Znajdziesz w nim także uchwyt do bramy. Wyposażony jest w rolki naprowadzające i gumowy obojnik. Wszystkie elementy zestawu wykonane są ze stali, której powierzchnia jest ocynkowana i w pełni zabezpieczona przed korozją.

Jak dobrać odpowiedni zestaw wózków jezdnych do bramy przesuwnej?

Zestawy wózków jezdnych dostępne w naszym sklepie przeznaczone są do bram o różnym rozmiarze i wielkości szyn. Znajdziesz wśród nich zestawy doskonałe do lekkich bram do 500 kg, które montuje się zazwyczaj na posesjach prywatnych. Zestaw taki zawiera np. dwa wózki wahliwe z czterema rolkami.

W tej kategorii jednak znajdziesz także zestawy przeznaczone do cięższych bram. Wówczas wózki jezdne wyposażone są w osiem rolek i są w stanie wytrzymać ciężar do 700 kg. Rozstaw rolek dostosowany jest do szyn o rozmiarze 80 mm x 80 mm. W zestawie tym znajdziesz także niezbędne śruby do montażu wózków jezdnych.

Aby być pewnym, że wszystkie elementy będą dopasowane do wybranej przez Ciebie bramy, zwróć uwagę także na średnicę rolki wózka prowadzącego. Musi ona pasować do górnej szyny bramy. W przypadku cięższych bram średnica tej rolki wynosi około 34 mm.

Kolejnym ważnym szczegółem jest średnica rolki najazdowej. Modele dostępne w zestawach do cięższych bram mają średnicę ok. 60 mm. Dodatkowym atutem wózków prowadzących i najazdowych są łożyska, na których osadza się rolki.

 

 

 

Marketstal.pl sp z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium