Stalowe ceowniki ocynkowane - równoramienne / z blachy / z otworami
W wielu sytuacjach przydadzą Ci się ceowniki ocynkowane. To proste elementy wykonane z blachy i ukształtowane w profil przypominające literę C. Prosta budowa i materiał wytrzymały na ciężar oraz uszkodzenia mechaniczne sprawia, że ceowniki ocynkowane mają bardzo dużo zastosowań.
W tej kategorii znajdziesz ceowniki równoramienne wykonane z blachy o grubości 2 mm lub 3 mm. Sprzedawane są w sztangach o długości 6 m. Jeśli będziesz potrzebował krótszego odcinka, bez problemu przytniesz je do wymaganych rozmiarów. Przy wyborze odpowiedniego produktu zwróć uwagę na wymiary ramion. Ceowniki mogą mieć równe ramiona o długości np. 40 mm, 35 mm. Dostępne są także ceowniki o wymiarach 30 mm x 50 mm x 30 mm, które będą doskonałe np. do montażu podmurówki o grubości 50 mm.
Zanim wybierzesz odpowiednie ceowniki, zastanów się, do czego są Ci potrzebne i zmierz pozostałe elementy, z którymi chcesz je połączyć w trwałą konstrukcję.
Ceownik ocynkowany 25X25X25X2,0X6000 mm
Ceownik ocynkowany 20x25x20x2,0x6000 mm
Ceownik ocynkowany 25x25x25x1,5x6000 mm
Ceownik ocynkowany 40x25x40x2,0x6000 mm
Ceownik ocynkowany 40x40x40x2,0x6000 mm
Ceownik ocynkowany 30x50x30x2,0x6000 mm
Ceownik ocynkowany 40x40x40x3,0x6000 mm
Czym cechują się ceowniki ocynkowane?
Stalowa blacha, z której wykonane są ceowniki, może mieć grubość 2 lub 3 mm. To sprawia, że sam ceownik cechuje się dużą sztywnością i wytrzymałością na ciężar. Nie wygnie się pod wpływem własnego ciężaru. Jednocześnie pozostaje bardzo łatwy w obróbce. Szybko przytniesz go szlifierką do pożądanej długości czy wywiercisz w nim otwory na śruby montażowe.
Ceowniki ocynkowane cechują się odpornością na korozję. Możesz spokojnie zbudować z nich konstrukcje stalowe, które będą narażone na warunki atmosferyczne. Zarówno bezpośredni kontakt z wodą, jak i duża wilgotność powietrza nie uszkodzą ich konstrukcji. Blacha, z której są wykonane, jest cynkowana ogniowo.
Zastosowanie ceowników ocynkowanych
Ceowniki mają szerokie zastosowanie na placu budowy. Za ich pomocą możesz wznieść tymczasowe rusztowania lub wzmocnić je, zwiększając tym samym bezpieczeństwo znajdujących się na nich pracowników. Doskonale sprawdzają się przy wznoszeniu wszelkich stalowych konstrukcji budynku, które następnie wykańcza się innymi materiałami budowlanymi. Przy budowaniu hal produkcyjnych wykorzystywane są do wzmacniania dachu i budowania konstrukcji pod instalacje wentylacyjne czy oświetleniowe.
Ceowniki znajdują zastosowanie także w infrastrukturze drogowej np. podczas budowy mostów czy barierek. Ponadto wykorzystuje się je przy produkcji samochodów i maszyn np. do nadwozi.
Na terenie prywatnej posesji posłużą Ci w trakcie budowy ogrodzenia. Za ich pomocą możesz przytwierdzić panel ogrodzeniowy do betonowych słupków. Służą także do montażu betonowej podmurówki. W tym wypadku musisz dobrze dopasować szerokość ceownika do grubości betonowej płyty. Długość ceownika z kolei dopasuj do szerokości podmurówki. Decydując się na zakup całej sztangi, spokojnie podzielisz ją na kilka odcinków za pomocą szlifierki kątowej lub wyrzynarki.
Ceowniki mogą stanowić także integralny element bramy przesuwnej. Umieszczone wzdłuż górnej krawędzi skrzydła mogą stanowić profil, w którym będzie poruszała się rolka prowadząca, utrzymująca całą bramę w pionie.