Sprawdź nasz nowy system rabatowania! Dowiedz się więcej

Stopery do bramy przesuwnej



Każda brama przesuwna wyposażona jest w wózek najazdowy, który przy zamykaniu wjeżdża w gniazdo umieszczone na słupku. Dzięki temu ciężar bramy jest lepiej rozłożony, a wózki jezdne odciążone. Każdorazowe zamykanie bramy przesuwnej może jednak mocno uszkodzić wózek jezdny i poluzować gniazdo na słupku. Aby uniknąć tych uszkodzeń, warto zastosować stopery do bramy przesuwnej.

Czym właściwie są stopery? To niewielkie akcesoria, które ograniczają zasięg bramy. Podobne stopery wykorzystuje się w domu do ograniczenia zniszczeń wywołanych obijaniem się skrzydła drzwiowego o ścianę czy drzwi szafy. Dzięki stoperom brama będzie gładko zasuwała się do końca, jednak jej ciężar przy hamowaniu nie będzie oddziaływać tylko na wózek jezdny. W ten prosty sposób znacznie wydłużysz żywotność tego elementu. W tej kategorii znajdziesz proste stopery do bramy przesuwnej. Ich budowa umożliwia zastosowanie ich także do bram uchylnych.

 

Stoper do bramy do przykręcenia 157x130/h44

Stoper do bramy do przykręcenia 157x130/h44

Producent: Marketstal
Cena brutto: 18,19 zł (netto: 14,79 zł )
Stoper do bramy skrzydłowej do zabetonowania

Stoper do bramy skrzydłowej do zabetonowania

Producent: Marketstal
Cena brutto: 15,46 zł (netto: 12,57 zł )

 

Stopery – jakie sprawdzą się przy bramie przesuwnej?

Stopery świetnie sprawdzają się zarówno przy bramach przesuwnych lekkich i niewielkich zamontowanych na prywatnych posesjach, jak i ciężkich i szerokich. Warto dobrać odpowiedni rodzaj stopera do bramy. Stopery mają prostą budowę. Są zazwyczaj wykonane z solidnego metalu zabezpieczonego przed warunkami atmosferycznymi. Wyposażone są w specjalną wypustkę, która sięga poziomu bramy. Dzięki temu skutecznie ją zatrzymuje.

Ze względu na wagę bramy przesuwnej koniecznie wybieraj produkty wysokiej jakości, które możesz solidnie przytwierdzić do podłoża. W tej kategorii znajdziesz stopery do przykręcania, które są polecane do bram o niższej wadze. Dostępne są także modele do zabetonowania, które doskonale sprawdzają się do bram dłuższych i cięższych.

Budowa dostępnych stoperów pozwala na ich wykorzystanie także do bram uchylnych. Dzięki nim ograniczysz trzaskanie zamkniętych skrzydeł podczas silnego wiatru. Same stopery mają opływowy i estetyczny kształt. Nie tworzą zagrożenia podczas wjeżdżania na posesję samochodem. Ich wymiary nie są duże, dzięki czemu są elementami, które niemal znikają na podjeździe.

Jak wybrać i jak montować stopery do bramy przesuwnej?

Podczas wyboru stopera koniecznie zwróć uwagę na rozmiar i ciężar bramy. Element ten ma wyhamować skrzydło przed całkowitym wjazdem wózka najazdowego do bramy. W przypadku bram zamykanych ręcznie siła uderzenia o stoper może być bardzo duża. Nieco mniejsza jest w przypadku bram wyposażonych w automatykę, która jest odpowiednio zaprogramowana.

Kolejnym szczegółem, jaki warto wziąć pod uwagę, jest wysokość stopera. Dolna krawędź stopera powinna być niemal na równej wysokości, co dolna krawędź bramy. Dzięki temu stoper będzie odpowiednio spełniał swoją funkcję i skutecznie zabezpieczał wózek najazdowy przed zniszczeniem.

Weź także pod uwagę sposób montażu. Modele do zalania w betonie najlepiej wybrać, kiedy dopiero budujesz swój podjazd. W przypadku, gdy wyłożyłeś go kostką brukową, lepszym rozwiązaniem będą modele do przykręcania.

 

 

 

Marketstal.pl sp z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium