Sprawdź nasz nowy system rabatowania! Dowiedz się więcej

Uchwyt najazdu bramy przesuwnej 

Każda brama przesuwna oprócz samego skrzydła wymaga zamontowania kompletu wózków. Jednak należy pamiętać także o najmniejszych elementach każdej bramy przesuwnej, jakimi są uchwyty. Montuje się je na samym końcu po ewentualnej korekcji i regulacji wózków jezdnych. Uchwyty górne i gniazdo do wózka najazdowego, choć zwiększają funkcjonalność bramy, nie są montowane do samego skrzydła. Oba elementy należy umieścić już na słupku, do którego będzie dochodziła zamknięta brama.

W tej kategorii znajdziesz niezbędne gniazda do wózków najazdowych. Możesz wybrać modele proste lub dodatkowo wyposażone w rolki i obojniki. Górna część skrzydła bramy przesuwnej po zamknięciu znajduje się w uchwytach górnych. Te elementy również mogą być dodatkowo wyposażone w obojniki i rolki. Montaż tych elementów jest bardzo prosty. Sprawdzą się zarówno w bramach przesuwnych automatycznych, jak i zamykanych ręcznie. Wykonane są ze stali ocynkowanej. To sprawia, że zachowują dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Możesz być pewien, że nie pokryją się rdzą, nawet po wielu latach użytkowania.

 

Gniazdo najazdowe do bram z rolkami Bramówka 80X80

Gniazdo najazdowe do bram z rolkami Bramówka 80X80

Producent: Marketstal
Cena brutto: 60,63 zł (netto: 49,29 zł )
Uchwyt górny bramy Rolki gum. do profilu 40x40 mm

Uchwyt górny bramy Rolki gum. do profilu 40x40 mm

Producent: Marketstal
Cena brutto: 22,14 zł (netto: 18,00 zł )
Uchwyt górny bramy Rolki gum. do profilu 60x60 mm

Uchwyt górny bramy Rolki gum. do profilu 60x60 mm

Producent: Marketstal
Cena brutto: 35,68 zł (netto: 29,01 zł )
Uchwyt najazdu Gniazdo najazdowe bramówki 80X80

Uchwyt najazdu Gniazdo najazdowe bramówki 80X80

Producent: Marketstal
Cena brutto: 25,57 zł (netto: 20,79 zł )

 

Uchwyty do bramy górne i gniazda – jakie mają zastosowanie?

Gniazda na wózki najazdowe są niezbędnym elementem, bez którego wózek najazdowy nie spełniałby dobrze swojej funkcji. Po zamknięciu bramy rolka umieszczona w wózku najazdowym gładko wjeżdża w gniazdo, dzięki czemu utrzymuje się na nim część ciężaru całej bramy. W ten sposób chronisz wózki jezdne przed przeciążeniem, które z czasem mogłoby spowodować opadnięcie bramy po jednej stronie i mało estetyczny jej wygląd.

Uchwyty górne spełniają głównie funkcję obojników i hamulców. Umieszcza się je na słupku w górnej części skrzydła bramy przesuwnej. Uchwyty do bramy przesuwnej dostępne w tej kategorii zbudowane są ze stalowej konstrukcji, do której przymocowane są po bokach dwie rolki. Pozwalają one dobrze naprowadzić bramę i utrzymać ją w pionie. Rolki często wyposażone są w gumowe nakładki, które spełniają także funkcję hamulców. One powodują, że prędkość bramy się zmniejsza. Gumowa nakładka znajduje się także od strony wewnętrznej uchwytu. Nakładki te chronią także przed zarysowaniem powłoki zewnętrznej skrzydła, co mogłoby spowodować zmniejszenie jej ochrony przed wilgocią i deszczem, a tym samym korozją.

Jak dobrać uchwyty do swojej bramy?

Uchwyty do bramy przesuwnej, choć są niewielkimi elementami, chronią skrzydło bramy, zmniejszają hałas podczas jej zamykania i wydłużają żywotność całej konstrukcji. Warto więc o nich pamiętać i zamontować po wyregulowaniu skrzydła bramy. Jak jednak dobrać uchwyty, aby dobrze spełniały swoją funkcję?

Zarówno w uchwycie górnym, jak i gnieździe pomiędzy ścianki elementu musi zmieścić się skrzydło bramy. Najważniejszym kryterium wyboru jest zatem rozmiar uchwytów. W tej kategorii znajdziesz uchwyty do ciężkich bram o wymiarach 80 mm x 80 mm lub nieco lżejszych i mniejszych stosowanych na prywatnych posesjach w rozmiarze 60 mm x 60 mm. Dostępny jest także uchwyt górny w rozmiarze 40 mm x 40 mm.

W większości modeli uchwyty górne mocuje się prostopadle do murku lub słupka bramy. Niektóre z nich należy spawać, inne mają otwory na śruby.

 

 

Marketstal.pl sp z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium