Sprawdź nasz nowy system rabatowania! Dowiedz się więcej

Listwy zębate plastikowe do bramyJednym z najważniejszych elementów automatyki są listwy zębate plastikowe od bramy. Mogą być także wykonane z metalu, jednak w tej kategorii znajdziesz listwy plastikowe, które doskonale sprawdzą się na prywatnych posesjach z niewielką i lekką bramą przesuwną.

Listwy zębate plastikowe do bramy montuje się wzdłuż całego skrzydła. Przechodzi ona przez napęd, w którym umieszczone są koła zębate. Ich ruch po listwie powoduje, że całe skrzydło bramy się przesuwa. Zatem są bardzo ważnym elementem, bez którego niemożliwe byłoby automatyczne otwieranie i zamykanie bramy przesuwnej.

W tej kategorii znajdziesz różne listwy zębate plastikowe. Do wyboru masz listwy poliamidowe i nylonowe. Dostępne są w wygodnych odcinkach o długości 1 m. Możesz także wybrać krótsze odcinki listwy mierzące 30 cm. Bez problemu połączysz je ze sobą, w taki sposób, aby brama na łączeniach nie blokowała się ani nie przeskakiwała. W kategorii znajdziesz zarówno same listwy, jak i całe zestawy obejmujące wszystkie elementy montażowe niezbędne do prawidłowego założenia listwy do skrzydła.

 

Cechy listwy zębatej plastikowej

Czym właściwie cechują się listwy zębate plastikowe do bramy? Choć ich zewnętrzna warstwa wykonana jest z trwałego tworzywa sztucznego, to w środku znajduje się dodatkowo stalowy rdzeń, który zwiększa wytrzymałość listwy i jej sztywność. Tworzywo zewnętrzne powoduje, że listwa nie pokrywa się rdzą. Jest także w pełni odporna na warunki atmosferyczne.

Plastikowe listwy zębate cechują się także znacznie cichszą pracą niż listwy wykonane z metalu. To sprawia, że są często wybierane na prywatne posesje, na których brama znajduje się blisko domu. Otwieranie i zamykanie bramy nie generuje hałasu, więc nie obniża komfort mieszkańców domu.

Listwy dostępne w tej kategorii mogą mieć różną grubość od 12 mm do 20 mm. Wysokość listew jest raczej standaryzowana i na ogół wynosi ok. 30 mm.

Jak wybrać i zamontować listwy zębate?

Zastanawiasz się, jaka listwa będzie najlepsza do automatyki bramy na prywatnej posesji? W tym wypadku najlepiej sprawdzą się listwy plastikowe. Mają może mniejszą wytrzymałość niż stalowe, jednak w przypadku wąskich bram prywatnych ich maksymalne obciążenie będzie wystarczające. Wybierając listwę plastikową, masz gwarancję jej cichej pracy.

Przy wyborze listwy warto zwrócić uwagę na materiał wykonania kół zębatych napędu w automatyce. Najlepiej, gdyby wykonane były z tego samego materiału co listwy. Wówczas listwy plastikowe nie zużywają się tak szybko. Jeśli jednak masz automatykę z metalowymi kołami zębatymi w napędzie, musisz liczyć się z tym, że listwy z plastiku szybciej ulegnąć zużyciu. Na szczęście ich ewentualna wymiana nie jest trudna.

Listwy zębate zazwyczaj montuje się na wysokości 35 mm. Do niektórych modeli dołączony jest specjalny zamek montażowy, który ułatwia montaż listy na równej wysokości. Listwy można zamontować bezpośrednio do skrzydła za pomocą wcześniej przygotowanych zagwintowanych otworów lub przykręcić je do podkładek do bramy za pomocą wkrętów samowiercących.

Kiedy listwa jest już na stałe zamontowana do skrzydła bramy, możesz założyć na nią napęd od automatyki bramy. Dzięki temu całość konstrukcji będzie już przygotowana do pracy.

 

 

Marketstal.pl sp z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium