Sprawdź nasz nowy system rabatowania! Dowiedz się więcej

Rolki jezdne do bramy przesuwnejW cięższych i długich bramach niezbędne są rolki jezdne do bramy przesuwnej. Te niewielkie elementy rozkładają ciężar całej bramy i gwarantują bezawaryjne zamykanie i otwieranie skrzydła. Najczęściej stosowane są w ogrodzeniach przemysłowych na placach magazynowych, gdzie wymagany jest szeroki wjazd. Rolki jezdne podtrzymują skrzydło podczas otwierania i zamykania, dzięki czemu wózki jezdne nie są tak obciążone. Na prywatnych posesjach montaż bramy z rolkami jezdnymi jest rzadziej stosowany ze względu na mniejszy rozmiar bramy i lżejsze skrzydło.

W tej kategorii znajdziesz różne rodzaje rolek jezdnych. Ich największą różnicą jest rozmiar i kształt profilu kółka. Wszystkie dostępne w naszym sklepie produkty wykonane są z trwałych materiałów, dzięki czemu masz pewność, że Twoja brama będzie prawidłowo funkcjonowała przez wiele lat. Są także odporne na duży nacisk, a ich montaż jest bardzo prosty. Zapraszamy do przeglądania całej oferty naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne elementy do bram przesuwnych.

 

ROLKA JEZDNA  "T" NA TEOWNIK FI 70X20 mm

ROLKA JEZDNA "T" NA TEOWNIK FI 70X20 mm

Producent: Marketstal
Cena brutto: 23,42 zł (netto: 19,04 zł )
ROLKA JEZDNA "O" NA RURKĘ FI 70X16,5mm

ROLKA JEZDNA "O" NA RURKĘ FI 70X16,5mm

Producent: Marketstal
Cena brutto: 17,93 zł (netto: 14,58 zł )
ROLKA JEZDNA "V" NA KĄTOWNIK FI 70X20 mm

ROLKA JEZDNA "V" NA KĄTOWNIK FI 70X20 mm

Producent: Marketstal
Cena brutto: 19,36 zł (netto: 15,74 zł )

Rodzaje rolek jezdnych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czym właściwie różnią się od siebie poszczególne modele rolek jezdnych? Te niewielkie elementy mają różną średnicę. W naszym sklepie znajdziesz rolki o wymiarach 70 mm x 20 mm czy 70 mm x 16,5 mm. Kilkumilimetrowa różnica w rozmiarze wynika głównie z kształtu profilu zamontowanego kółka. Oprócz kółka rolki składają się z solidnej śruby do montażu, którą dostajesz w zestawie.

Rolki najazdowe wykonane są ze stali odpornej na duży ciężar i przecieranie. Jej powierzchnia jest ocynkowana, dzięki czemu zyskują odporność na warunki atmosferyczne. Będą bez przeszkód działały zarówno w upalne, jak i mroźne dni. Po wielu latach użytkowania na zewnątrz nie pokryją się rdzą, co mogłoby zmniejszyć ich wytrzymałość na ciężar bramy.

W tej kategorii znajdziesz różne modele rolek najazdowych. Koniecznie dopasuj je do profilu prowadzącego, który zamontujesz w ziemi pod skrzydłem bramy. Znajdziesz u nas rolkę o profilu „O” przeznaczoną do rurek, ale także o profilu „V” na kątownik, czy o profilu „T” przeznaczoną do stosowania wraz z teownikiem.

Montaż rolek jezdnych

Dzięki dołączonym do rolek akcesoriom montażowym zakładanie rolek do bramy przesuwnej jest bardzo proste. W zależności od tego, jak długą i jak ciężką masz bramę, rozplanuj montaż rolek najazdowych wzdłuż profilu w równych odstępach. Dzięki temu jej ciężar będzie równo rozłożony. Następnie w skrzydle bramy wykonaj niezbędne otwory i przykręć rolki najazdowe. Podczas zakładania rolek jezdnych bardzo ważna jest precyzja. Już kilkumilimetrowe różnice mogą spowodować, że rolka nie trafi w szynę lub rurkę, co spowoduje, że nie będzie dobrze spełniała swojej funkcji.

Rolki jezdne do bramy przesuwnej doskonale sprawdzają się przy dużych bramach, w których ciężar skrzydła mógłby szybko spowodować uszkodzenie wózków jezdnych. Można je także stosować na posesjach prywatnych. Jednak należy wówczas regularnie czyścić szynę, po której prowadzone są rolki jezdne. Wówczas masz pewność, że brama będzie się po niej płynnie przesuwała, a liście czy nawiany żwir nie spowoduje awarii zamontowanej automatyki bramy.

 

 

Marketstal.pl sp z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium