Sprawdź nasz nowy system rabatowania! Dowiedz się więcej

Rolki najazdowe do bramy przesuwnej / bramówkiPotrzebujesz rolki najazdowe do bramy przesuwnej? W tej kategorii znajdziesz różne modele tych akcesoriów, które dopasujesz do różnych rozmiarów bram przesuwnych, a także ich wagi. W przypadku bram przemysłowych zaopatrz swoje skrzydło w dwie rolki najazdowe.

Rolki najazdowe do bramówki są ważnym elementem każdej bramy przesuwnej. Należy je zamontować na froncie skrzydła niezależnie od tego, czy Twoja brama porusza się w szynie czy unosi nad ziemią. Po zamknięciu rolki wjeżdżają do specjalnego gniazda umieszczonego na słupku. Dzięki temu ciężar zamkniętego skrzydła jest równo rozłożony. W tej pozycji ochronisz rolki prowadzące przed zepsuciem i przeciążeniem.

W tej kategorii znajdziesz różne rolki najazdowe do bramy przesuwnej. Dostępne są modele z dodatkową zaślepką i bez. Ponadto poszczególne modele różnią się pod względem rozmiarów. Najczęściej występują rolki najazdowe do profili o rozmiarach 70 mm x 70 mm lub 80 mm x 80 mm. Dopasuj rolkę do modelu swojej bramy i rozmiaru profilu. W razie potrzeby w naszym sklepie znajdziesz także niezbędne gniazda do rolek najazdowych.

 

Rolka najazdowa do bramówki  80x80 / 70x70 mm

Rolka najazdowa do bramówki 80x80 / 70x70 mm

Producent: Marketstal
Cena brutto: 30,00 zł (netto: 24,39 zł )
Rolka najazdowa do bramówki 70x70 mm z zaślepką

Rolka najazdowa do bramówki 70x70 mm z zaślepką

Producent: Marketstal
Cena brutto: 46,01 zł (netto: 37,41 zł )
Rolka najazdowa do bramówki 80x80 mm z zaślepką

Rolka najazdowa do bramówki 80x80 mm z zaślepką

Producent: Marketstal
Cena brutto: 46,01 zł (netto: 37,41 zł )

Jakie rolki najazdowe do bramówki znajdziesz w tej kategorii?

Przed wyborem rolek najazdowych dobrze zmierz profil w swojej bramy i dopasuj do niej odpowiednie gniazdo. Jeśli wybierzesz rolkę idealnie dopasowaną do rozmiaru profilu, będziesz miał pewność, że duży ciężar skrzydła nie skrzywi rolki, a tym samym zawsze poprawnie wjedzie ona do gniazda umieszczonego na słupku. W przypadku, gdy rolka będzie za mała, pomimo solidnych śrub montażowych istnieje ryzyko przekrzywienia rolki. To spowoduje niecałkowite zamknięcie bramy i uszkodzenie ewentualnej automatyki bramy.

Rolki najazdowe do bramówki dostępne w tej kategorii wykonane są z solidnej stali odpornej na duże obciążenia. Ich powierzchnia jest ocynkowana, dzięki czemu cechują się odpornością na korozję. Nawet po wielu latach użytkowania na zewnątrz nie pokryją się rdzą. Wraz z rolką dostajesz także śruby montażowe, które pozwolą Ci szybko zamontować rolkę w profilu bramy.

Dużą zaletą dostępnych w naszym sklepie rolek jest obecność łożysk, które poprawiają pracę całego elementu. Kółko kręci się płynnie, dzięki czemu masz pewność, że opór przy wchodzeniu do gniazda nie uszkodzi automatyki bramy. Wszystko będzie działało płynnie i gładko.

Jak wybrać i montować rolki najazdowe?

Rolki najazdowe należy montować do wnętrza profilu skrzydła bramy przesuwnej. W elemencie znajdziesz odpowiednie otwory na śruby. Jedyne co musisz zrobić, to wywiercić w profilu otwory na śruby w tym samym miejscu, w którym znajdują się na rolce. Dzięki temu śruba mocno złączy rolkę najazdową z bramą skrzydła.

Istnieją modele rolek, które wyposażone są w specjalną osłonę. Ten rodzaj elementów możesz montować do słupka. Nie musisz dodatkowo kupować gniazda do rolki. Ten rodzaj rolek wchodzi bezpośrednio do wnętrza profilu. Minusem tego rozwiązania jest duże prawdopodobieństwo zabrudzenia wnętrza profilu bramy, ponieważ otwór będzie cały czas otwarty.

W tej kategorii znajdziesz także rolki najazdowe z zaślepką, które między innymi zasłaniają otwór profilu bramy, dzięki czemu piasek i zabrudzenia z drogi nie wnikają do jego wnętrza. Zaślepka chroni także samą rolkę przed zbyt mocnym uderzeniem w słupek czy gniazdo, co mogłoby spowodować jej uszkodzenie.

 

 

 

Marketstal.pl sp z o.o. Reviews with ekomi-pl.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium